Home | Register | Log in
Sunday
2024-05-12
8:02 PM
Welcome Viesis | RSS
[Jaunākās Ziņas · Lietotaji · Foruma noteikumi · Meklet · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forums » Mani Darbi » Mana Dailrade » Bite Zelma. (Pookijam patiks...)
Bite Zelma.
gintsd2 Datums: Friday, 2007-09-21, 10:10 AM | Zinojums # 1
Chuunin
Grupa: Lietotajs
Posti: 130
Respekts: -3
Status: Offline
Ieliku, lai novçrtçjat, vai rakstît tâlâk.
Atceraties mainīt encodingu, lai lasītu.
-Jauna diena- ,nodomâja bitîte Zelma, pamostoties no miega.-Vçl viena nektâra vâkðanas diena. Cik jauki.-viòa noèukstçja un izstaipîjâs. Viòa apvilka savu strîpaino kostîmu ar duramo un aizgâja pie tâfeles kas atradâs viòas istabiòâ, biðu pûznî. Viòa paòçma krîtu un sâka vilkt uz apvidus kartes nesaprotamas lînijas. Protams, ne jau viòai. Viòa atvçra durtiòas un izgâja darbîgajâ biðu sietâ un to varzas vaidçðana, þâvâðanâs un biðu karalienes kliegðana viòu acumirklî pamodinâja. Bet bitîte jau pie tâ bija pieradusi un pavisam viegli izgâja cauri. Viòa noplivinâja spârnus un iedomâjâs –Tagad, aiziet uz alkðòu gravu.-Alkðòu grava bitçm bija tas pats, kas mums- svçtavots. Nokïûðana lîdz tam un atpakaï atlidoðana prasîja veselu dienu, un viena bite varçja panest tikai 5ml nektâra. Bet toties no tâ sanâca ïoti labs medus. Jâ, bitîtei labâk patika kvantitâte. Tâ viòa lidoja, skaitot kokus.-1 koks,2 koks,3 koks.....264 koks. Jâ, te viòa bija. Lai gan saule bija jau krietni pusç, viòa tur bija atlidojusi. Domâs viòa sev uzsauca –Urrâ. Viòa pielidoja pie puíçm un iesûca aptuveni pilnas krâtuves. Sajûta bija tâda, it kâ kâds viòai uzkrautu virsû uz pleciem ïoti,ïoti smagu nastu. Viòa uzlidoja augðâ. Ar grûtîbâm. Tad viòa sâka lidot uz mâju pusi. Pçkðòi viòai pietraucâs klât biðu-laupîtâju pulks. Bites laupîtâjas ir bites, kas pârtiek no lietâm ko tâs ar varu atòem citiem. Bitîte ïoti nobijâs. Viena no bitçm iekrâva bitîtei pa galvu. Zelma zaudçja samaòu un nokrita zemç. Banda atòçma tai visu medu un aizlidoja prom, nelikdamies ne zinis par bitîti kas gulçja uz zemes. Tad kad banda aizlidoja, aiz koka noslçpuðâs bitîtes paòçma Zelmu un aizstiepa to uz savu lielo stropu, pie koka. Zelma pamodâs biðu stropa atguves mâjâ. Bites tâdâs ieliek satraumçtâs bites,lai tâs pienâcîgi varçtu atpûsties un rehabilçties. Viòa pamodâs un nopçti ja apkârtni. Istabiòa bija skaisti izveidota no vaska. Viòa iebïâvâs. Viòas istabiòâ uzreiz ienâca bite un, piegâjusi pie gultas, ieteicâs –Apsveicam jûs ar atlabðanu, tikai vai jûs lûdzu nevarçtu, tâ nekliegt, ðeit ir cilvçki, kuriem jâatpûðas. – Zelma nespçdama apjçgt situâciju, atbildçja-Kur es esmu?- Bite ar nesatricinâmu mierîgumu atbildçja – Mûsu stropa atguves mâjâ. – Zelma atbildçja, nu jau zinâmi nomierinâjusies –Kas tâ tâda bûtu?- Bite viòai mierîgi izskaidroja, kas tâ tâda ir. Zelma piecçlâs un pateica – Labi, tad es dodos mâjâs, uz savu stropu. Paldies par aprûpi. – Bite palaida Zelmu un tâ izlidoja ârâ, stropa iekðienç, un pçc tam arî prom. Viòa sâka lidot uz to pusi, kur it kâ vajadzçtu bût mâjâm. Viòa lidoja, lidoja, lidoja. Pienâca nakts un viòa beidzot ieraudzîja savu stropu. Viòa ielidoja iekðâ stropâ un atgûlâs gultâ, nodomâdama – Ðî nu gan ir diena. Cerams ka nebûs medus pârbaudes. – Cerîbas viòu uzklausîja, un pârbaude nenotika. Pienâca rîts. Viòa piecçlâs un pamodâs. Pçkðòi, pa viòas durvîm ieskrçja draudzene, uzskriedama tai virsû. Zelma notrausa draudzeni un bargi noteica – Kas te notiek? – Draudzene steidzîgi nobçra – Vai ta tu nedzirdçji? Mûsu stropa karaliene ir nomirusi. No rîta. Beigta pati savâ gultâ. –Bitîte sparîgi ,par atbildi noèukstçja: - Dievs augstais, viena nelaime pçc otras. – Tâlâk viòa jau runâja skaïâk: - Tad kas nâks viòas vietâ? – Zelma mçìinâja izlikties mierîga, bet pat katrs muïíis varçtu viòas satraukumu pamanît. Draudzene satraukti atbildçja: - Viòas mâsa. Lianara. – Bitîte noðausminâjâs un atteica: - Nevar bût! – Draudzene atbildçja: - Var gan! Viòa sapulcina visas bites stropa centrâ. – Bite âtri uzvilka savas svçtku drânas un paòçma draudzenes roku. – Tad ejam! – Viòas kopâ ar citâm bitçm, kas izskatîjâs tâpat, iegâja iekðâ stropa centrâlajâ daïâ. Tur stâvçja liela bite. Tâ iedvesa saltu sajûtu. Tâ iesaucâs: - Tâ! Es zinu ka mana mâsa bija ïoti jauka un ar jums te spçlçjâs. Bet tagad bûs citâdâk. Jûs neslinkosiet bet darbosities. Mçs padarîsim ðo stropu par kârtîgu mâjvietu. Treðdaïa biðu tagad bûvçs stropa papildinâjumus. Otra treðdaïa bûs armijâ un aizsargâs mûsu laukus no citâm bitçm un iekaros citus stropus. Treðâ treðdaïa visu laiku vâks medu. Kopâ mçs kïûsim par varenu impçriju. Â, un 20 izvçlçtas bites kïûs par pârvaldniekiem. Tâs bûs tu, tu..... – Pçc piecpadsmitâ tu Zelma jau sâka garlaikoties. Pçkðòi, kad jaunâ karaliene pateica 18 tu, viòas pirksts un skatiens tika pavçrsts uz Zelmu. Zelma sarâvâs. Karaliene iesaucâs: - Nâc bitît, nebaidies no tâ goda. – Bite lçnâm izgâja cauri biðu masâm un no tâm vçrstiem skaudîgajiem skatieniem. Viòa piegâja pie karalienes. Karaliene izsauca 19 un 20 un turpinâja runât. Runâðana laikam bija viòas talants. – Ðîs bites pârvaldîs jûsu masas, un neïaus jums slinkot. Viòa visas apbalvoja ar aprocçm. Tad viòa uzbïâva: - Tagad visi pie darba! – Zelma, nejutâs îpaði priecîga par ðo apbalvojumu, jo tas nozîmçja ka viòa pârvaldîs savas draudzenes. Tas nebûtu îpaði skaisti. Bet viòa aizlidoja. Pârvaldît medus vâcçjas. Diemþçl karalienei bija jâklausa. Viòa pielidoja pie bitçm. Tâs bija atsçduðâs uz ziediem, un runâjâs par jauno karalieni. Zelmai acîs sariesâs asaras un viòa ar grûtîbâm izkliedza: - Eu, bites, man negribçtos jûs nosûdzçt karalienei. Lûdzu pie darba! – Bites pielidoja pie Zelmas, un sâka par viòu òirgâties: - Oho, mums jau te ir karalienes adjutants. Eu veèi, dzirdçjât ko viòa teica! Aiziet aði pie darba, citâdi esam vaskâ lîdz ausîm. – Zelmai tas ïoti, ïoti nepatika un viòa, pa pusei raudâdama atbildçja: - Lûdzu klausiet. Jaunâ karaliene ir ïoti neþçlîga. – Diemþçl tâs bija jaunâs bites, kas bija jau pieraduðas pie miruðâs karalienes brîvprâtîgâs attieksmes. Tâs turpinâja òirgâties: - Nu, nu. Neesi tik barga. Varbût mûs izpâtagosi? Piesitîsi? – Zelmai ðî attieksme ïooati nepatika. Viòa sasprindzinâja plaukstu, un pielidojusi pie , tâ kas liekas bija vadonis, iesita pïauku. Tad ar bargu attieksmi pateica: - Klausi! - Bite aizlidoja 10 centimetrus tâlâk un paberzçja vaigu. Pârçjâs bites uzreiz paklausîja. Zelma apsçdâs uz puíes mazliet no bitçm un skati jâs uz bitçm domâdama: - Ko es daru? Es sâku kïût ïauna. Un varçtu teikt ka man tas patîk. – Bites pa laikam saèukstçjâs, bet vienîgais ko skaidri uztvçra, bija: - Paskaties, ko dara augstprâtîba. Uz laimi izvçlçja viòu un tagad jûtâs kâ princese. Pretîgi paliek! – Tad pienâca vakars. Zelma visiem uzsauca: - Labi, varat beigt. Taisâmies uz stropu gulçt. – Bites bija strâdâjuðas tikai ar vienu pârtraukumu un bija nostrâdâjuðâs sviedrainas. Vienai piemetâs iesnas un tâ sâka ðíaudît. Zelma pacçlâs gaisâ galîgi stîva un lidoja uz stropu. Pârçjâs bites viòai sekoja. Viss bars ielidoja stropâ. Darba bites gulçt savâs istabiòâs, Zelma pie pârvaldnieces paziòot par savâkto medu. Izrâdâs viòa bija atnâkusi pçdçjâ. Viòa pieklauvçja pie durvîm. Karaliene iebïâvâs: - Nâc iekðâ! – Zelma ienâca un apsçdâs, cenzdamies iztu. Tad viòa sâka runât: - Mçs ðodien savâcâm apmçram 150 ml nektâra. – Karaliene atbildçja: - Ïoti labi. Jûs esat visstrâdîgâkâ medus vâcçju grupa. – Zelma piebilda: - Un vçl man ir viens priekðlikums. Jûs varçtu mazliet pamazinât slodzi, lai bites pie tâs varçtu lçnâm pierast. – Karaliene uz ðo teikumu reaìçja ïoti âtri un atbïâva: - Mçs nesamazinâsim slodzi, jo tas radîs mums zaudçjumus. Man ir pie vienas rokas, tas ka bitçm ir grûti. Lai rauj spçkus nezin kur. Viòas strâdâ nevis es. Redzu ka mana mâsa ir jûs izlutinâjusi. Kamçr es bûðu valdniece, jûs neslinkosiet! - Zelma padevîgi un klusi izgâja no istabas, domâs sevi lamâdama par to ka bija izteikusi priekðlikumu. Viòa ielidoja savâ istabâ, aizslçdza durvis un novilkusi apìçrbu, ielidoja gultâ. Viòa nodomâja: - Murgs ne dzîve! -, un tûlît pat aizmiga. Pienâca rîts. Pie bites durvîm pieklauvçja ziònese-bite. Zelma tâs atvçra. Ziònese sâka runât: - Karaliene jûs atkal sasauc. Lûdzu ierasties centrâlajâ telpâ, bez liekas pretimrunâðanas. – Zelma nomurminâja: - Galîgs murgs. -, un piecçlâs. Viòa uzvilka parasto tçrpu un izlidoja pa durvîm. Tur jau stâvçja visas bites, k â karapulks. Karaliene sâka runât: - Viena pârvaldniece man vakar lûdza pamazinât jûsu slodzi.Tâ bija mûsu pavalstniece Zelma – Karaliene paradîja uz viòu savu pirkstu un turpinâja: - Vai es to darîðu? Sacerçjâties Es tieði paaugstinâðu slodzi, un jûs cietîsiet viòas dçï. – Bites ar ðausmâm paskatîjâs uz Zelmu. Redzot to skatienus Zelma sâka drebçt kâ galerts. Viòa nebija vâja, bet arî ne tik stipra lai neatïautu visam stropam sevi atsist. Viòa izgâja no zâles un savâca savu komandçjamo pulku. Pulks izteica daþus aizvainojoðus vârdus, bet Zelma tos neòçma vçrâ un viòi aizlidoja pie puíçm. Bites nosçdâs un sâka sûkt nektâru no puíçm. Pçkðòi atskançja apdullinoða skaòa. Zelma paskatîjâs uz augðu un redzçja briesmoni(Lâci.)Tas bija tikpat liels kâ koks. Tas palçcâs uz divâm pakaïkâjâm, un krita virsû Zelmai. Zelma no bailçm nevarçja pakustçties. Lâèa íepa trâpi ja viòai blakus. Zelma atviegloti nopûtâs. Bet tad nâca pakaïkâja, un Zelma tika aizsperta 60 centimetrus tâlâk. Strâdâjoðâs bites likâs to nemanot. Zelma bija salauzusi spârnu. Viòa klusîbâ nosûkstîjâs par naidu kas valdîja starp viòu un viòas strâdniekiem jau pirmajâ dienâ. Viòa vçl mçìinâja, un þçli iesaucâs: - Palîgâ! Lûdzu palîdziet! – Nekâdas reakcijas. Zelma zaudçja cerîbas. Bites beidz sûkt medu un apsçdâs uz ziediem. Tâs skatîjâs uz Zelmu. Viena no bitçm sâka deklamçt: - Redziet, mums priekðâ ir mûsu vergture, kuras dçï mçs strâdâjam 8 stundas bez apstâjas. Ko mçs ar viòu darîsim? Kâdi priekðlikumi? - Teica to viòa skaïi, un Zelma to sadzirdçja. Zelma vçlvienreiz iesaucâs: - Lûdzu izglâbiet mani! – Bites visas vienâ iesaucâs par atbildi: - Tad atïauj mums nestrâdât! – Zelma jau bija zaudçjusi cerîbas. Viòa nodomâja: - Labâk tad mirstu vçlâk, nekâ tagad. – Viòa atkliedza bitçm: - Labi, jûs ïaunîgie radîjumi. – Bites pacçla viòu un aizveda uz stropu. Tâs apguldîja viòu gultâ, un apsçja spârnu ar mazu zariòu. Lai gan Zelma zinâja ka viòu aizvietos ar citu biti, un bitçm viòa vairs nevarçs atvieglot dzîvi, viòa bija dzîva. Tas bija galvenais,
Viòa aizmiga un pamodâs tikai vakarâ, kad pie viòas ienâca draudzene. Draudzene apsçdâs uz mazâs maliòas pie viòas gultas. Viòa gâdîgi ieteicâs: - Sveika. Es izdzirdçju ka tu salauzi spârnu. Es atnâcu, tiklîdz varçju tikt prom no sprosta papildinâðanas. Mums tika pati ïaunâkâ pârvaldniece. – Zelma vârgi atbildçja: - Tad jau es varu uzskatît ka man ir paveicies. – Abas kopâ pasmaidîja. Draudzene turpinâja: - Man teica ka tu atlabsi vçl 10 dienas. Tas ir ilgs laiks. Es tevi apciemoðu katru vakaru, labi? – Zelma pa pusei priecîgi, pa pusei sçrîgi atbildçja savai draudzenei: - Labi. Tas ir jauki ka man ir kâds draugs, kurð man palîdz. Tas man atvieglo sirdi. – Draudzene izkrâmçja no rokâm zemeòu lapu un atrastu siera gabaliòu, kas bitçm skaiti jâs delikatese. Tad arî mazâ cietâ vaska pudelîtç sagatavotu nektârmedu. Tas ir tâds dzçriens kurð ir taisîts no nektâra un likts raudzçties, lai tas bûtu aptuveni pa vidu attîstîbas stadijai. Zelma paòçma çdienu un uzkrâmçja uz naktsskapîða. Tad viòa ar izbrînîtu skatienu atbildçja: - Tas man? Es nezinu kâ man pateikties. – Draudzene labsirdîgi atteica: - Tava izveseïoðanâs bûs mans vislielâkais prieks. Tagad uz redzçðanos un tiekamies no rîta. – Bite pasmaidîja. Draudzene bija viòu sasmîdinâjusi. – Nesaprotu, kâ viòa to dara. Viòa ârstç bites ar pozitîvo enerìiju. – Tad viòa aizgâja gulçt. Guïot viòa redzçja sapni. Vecâ karaliene bija tikai kaut ko apçdusi un aizmigusi uz daþâm dienâm. Tad viòa atkal ieòçma troni un strops bija tikpat laimîgs kâ bija pirms jaunâs karalienes – Lianaras. Viòa pamodâs nakts vidû un nodomâja: - Cik laimîga tad es bûtu. – Tad viòa ilgi nevarçja iemigt, jo viòa domâja, ko viòa bûtu gatava atdot, tikai lai nebûtu bijusi tâ karalienes mâsa tik ïauna. Pçc stundas viòa iemiga. Pienâca rîts un jauna diena. Zelma pamodâs. Viòa jau gribçja, pçc ieraduma vilkt darba drçbes, bet tad sâka sâpçt spârns un viòa atcerçjâs to, ka tagad nevar palidot un viòai jâguï gultâ. Viòa paòçma no naktsskapîða ar maziem diedziòiem saðûtas vaska plâksnîtes un atvçra. Tâ bija viena no grâmatâm ko viòa dabûja no vecâkiem. Grâmatas bitçm bija ïoti liels retums un ¼ no bitçm vispâr nemâcçja lasît un rakstît. Tas bija tâpçc, ka nebija materiâla ar ko tâs salikt kopâ. Savâ ziòâ Zelma bija ïoti bagâta. Viòa sâka lasît. Grâmata viòai patika un viòa atsçdâs gultâ un lasîðanai iztçrçja visu laiku lîdz pçcpusdienai. Tad viòa atlaidâs gultâ un deva vaïu domâm par îsto dzîves mçríi un tâ tâlâk... Tâ lçnâm pienâca vakars. Draudzene âtri ielidoja istabâ. Viòa apsçdâs uz grîdas. Zelma uz mazu mirklîti pârbijâs, bet tas pârgâja. Draudzene atnesa mazu târpa gabaliòu un ziedlapas gabaliòu. Kâ arî krûzi avota ûdens. Viòa to visu nolika uz naktsskapîða. Zelma pateicîgi vçroja ðo nodarboðanos. Tad draudzene ierunâjâs: - Sveika. Kâ tev ðodien gâja? – Zelma ar mieru sirdî atbildçja: - Nu îpaði garlaicîgi nç. Bet neteikðu, ka îpaði interesanti. – Draudzene atbildçja: - Tas jauki, ka tev nebija garlaicîgi. – Zelma izvilka no naktsskapîða 24 vaska plâksnîtes un ieteicâs: - A, t nevçlçtos uzspçlçt plâksnîtes. – Plâksnîtes bija biðu spçle, alternatîva mûsu durakiem. Draudzene aizbildinâjâs, sakot: - Piedod, bet man jâapciemo mana mâsa. Ïoti atvainojos. – Zelma mazliet saskuma, bet tik un tâ nezaudçja savu optimistisko garu. Viòa atgûlâs gultâ un aizgâja gulçt. No rîta pamodâs un aizvadîja tikpat nesakarîgu dienu,kâda bija iepriekðçjâ. Aiznâkamâ arî ar neko îpaðu neizcçlâs. Tad pienâca piektâ diena, kopð spârniòa salauðanas. Bitîtei bija kïuvis daudz labâk. Viòa jau spçja pacelties gaisâ un mazliet palidot.
To arî viòa darîja visu dienu. Vakarâ draudzene atnesa satriecoðas ziòas. Viòa atveda biti-ârstu un tas nopçti ja viòas spârniòu un pateica: - Pçc divâm dienâm tu varçsi atkal palidot. - Zelma no prieka gandrîz leca gaisâ. Zelma âtri aizgâja gulçt. Pienâca septîtâ diena. Pie bites ienâca viòas aizvietotâja, it kâ sasveicinâties. Tâ apsçdâs pie gultas. Viòa þçli ieteicâs: - Sveika. Es zinu ka man bûs jâpamet savs darbs, tiklîdz tu izveseïosies. - , viòas acîs iedegâs dzeltenas gaismiòas. Aizvietotâja turpinâja: - Bet zini??? Es to nevçlos. – Bite zinâja ka viòas vainu nevarçs pierâdît un paòçma nektârmeda pudeli kas stâvçja uz galda un iesita ar to stipri pa Zelmas galvu. Tâ zaudçja samaòu. Pçc tam viòa pamodâs ar lapâm ieziestu galvu guïam gultâ. Viòai apkârt stâvçja ârsts, viòa palîgi. To viòa caur visu neskaitumu redzçja pçc drçbçm. Viòa ieteicâs: - Kas notika. – Pirmâ iesâka runât Zelmas draudzene. (tâ kas bija viòu visu laiku kopusi.) – Kâda bite ienâca tavâ istabiòâ un tad sâka saukt ârstu, jo tev bija pârsista galva. Viòa teica, ka redzçjusi, kâ, tu sakot ka nevari paciest sâpes, iesiti sev pa galvu. – Zelma saðutusi ieteicâs: - Tâ nebija taisnîba. Viòa man iesita. AUuu! – Viòa saíçra galvu, jo tâ sâka sâpçt. Pârçjie skatîjâs uz Zelmu, kas cieta agonijâ. Viòu skatieni bija ïoti norûpçjuðies. Iegâja vçl viena ârsta palîdze. Tâ atnesa pudelîti. Cietâ vaska pudelîti. Tâ to ielçja bites mutç, bargi teikdama: - Norij! – Bite to norija un lçnâm atslâbinâjâs. Pçc brîþa viòa aizmiga. Sapnî viòa neko îpaðu neredzçja. Tikai zilus kvadrâtiòus un daþas gaismas. Zelma pamodâs pçc divâm dienâm. Galva vairs îpaði nesâpçja. Tikai mazliet smeldza.Viòa piecçlâs gultâ, un nesaprata kas notiek. Viss viòai izskatîjâs ïoti ïauns un sasteigts. Viòa atspieda galvu pret spilvenu, un nopûtâs. Tur viòa nosçdçja visu priekðpusdienu. Tad viòas mazajâ istabiòâ ienâca viòas draudzene Maija. Viòa iedeva sliekas asti. Zelma izbrînîta paòçma to. Sliekas astes bija ïoti sâtîgs, un veselîgs çdiens. Bet samçrâ smags. Viòa, joprojâm izbrînîta pateicâs un pabîdi ja to uz maliòu. Tad draudzene iedeva joprojâm vaska pudelç, kâdas zâles un grâmatu lai pakavçtu laiku. Zelma pateicîgi pieòçma visu doto, un kâdu pusstundu papïâpâja ar draudzeni. Draudzene aizgâja. Bite atvçra grâmatiòu kas bija vârgi salîmçta ar íepsçjoðu medu, tâpçc slikti turçjâs kopâ. Pçc puses izlasîðanas, viòai izkrita plâksnîte.(Atgâdinâðu ka biðu grâmatas taisîtas no vaska, kas ir vienîgais labais materiâls tam. Citus materiâlus izmanto tikai pçc sagadîðanâs.)Viòa mazliet satraukusies mçìinâja to iebâzt atpakaï. Medus bija ciets un tas nekâdi neizdevâs. Zelma sâka domât , ko teikt draudzenei. Mele viòa nebija. Tas bija skaidrs. Kustçties un savâkt nektâru, vai kaut ko citu viòa nevarçja. Tas arî bija skaidrs. Beigâs nosprieda ka teiks taisnîbu. Viòa ar grûtu sirdi sagaidîja vakaru. Gaidîtais vakars arî pienâca. Draudzene ienâca un apsçdâs. Zelma sâka stostîties: - Zini, es pa dienu lasîju tavu grâmatu, un.... Draudzene viòu pârtrauca: - Tev patika? – Zelma turpinâja: - Nu, protams ka patika, bet zini, ir tâda lieta.... - Draudzene atkal pârtrauca: - Nebija interesanta? Ja nç, tad piedod, es devu no tîras sirds. – Zelma pabeidza teikumu: - Es to grâmatu netîðâm mazliet ieplçsu – Draudzene par steidza viòu, nomierinot: - Tas nekas. Es to grâmatu atdâvinu tev. Es slikti lasu un vispâr man tam nav laika. – Zelma sapriecâjâs, par to ka draudzene nebija apvainojusies. – Jâ, nekuram, katram gadâs tâdi draugi- , viòa nodomâja. Draudzene aizgâja un Zelma pavadîja visu vakaru, apcerot to, cik viòai ir labi un izpalîdzîgi draugi. Rîts pienâca labi. Galva tik ïoti nesâpçja un viòa gribçja doties strâdât, bet pçc minûtes nolçma vçl ðo dienu atpûsties no traumâm. Tad viòa ies strâdât. Par pârvaldnieci. Viòa aizgâja atpakaï gulçt savâ jaukajâ mâjvietâ. Vakarâ, kad viòa bija pamodusies, pie viòas ieskrçja draudzene, un viòa mazliet aprunâjâs ar to. Tas ar bija viss. No rîta viòa pamodâs, agrâk un ar dzîvesprieku uzstutçja virsû darba apìçrbu. Viòa atlidoja uz savu darba vietu, kuru jau bija paspçjusi iegaumçt un tur redzçja biti- aizvietotâju.


Gray Allkaner is on the stage
Fuck on your sprees
Fuck on your rage.


Postu laboja gintsd2 - Friday, 2007-09-21, 10:10 AM
 
Dariks Datums: Friday, 2007-09-21, 12:05 PM | Zinojums # 2
Generalissimo
Grupa: Administrators
Posti: 292
Respekts: 3
Status: Offline
Woho men.. tad kad nebus ko darit izlasisu =)

 
premium Datums: Friday, 2007-09-21, 12:57 PM | Zinojums # 3
Lieutenant-general
Grupa: Administrators
Posti: 508
Respekts: 5
Status: Offline
Labprāt izlasītu, bet man ir, emm nū, jamazgā trauki (whatever), pats rakstiji?

I'm back 8)
 
gintsd2 Datums: Friday, 2007-09-21, 5:17 PM | Zinojums # 4
Chuunin
Grupa: Lietotajs
Posti: 130
Respekts: -3
Status: Offline
Jā. Neaizmirstat par encodingu.
paciest sâpes, iesiti sev pa galvu. – Zelma saðutusi ieteicâs: - Tâ nebija taisnîba. Viòa man iesita. AUuu! – Viòa saíçra galvu, jo tâ sâka sâpçt. Pârçjie


Gray Allkaner is on the stage
Fuck on your sprees
Fuck on your rage.
 
Forums » Mani Darbi » Mana Dailrade » Bite Zelma. (Pookijam patiks...)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright Yugibum © 2024
Hosted by uCoz